Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Nowości Wydawnicze

Nowości wydawnicze sierpień 2010

16-08-2010

Anthony de Mello –”Przebudzenie”. Wydawnictwo, Zysk i S – ka. Książka jest zbiorem rekolekcji wygłoszonych przez Anthony’ego de Mello, których sam nie zdążył zredagować. Dokonał tego jego współpracownik i spadkobierca, J. Francis Stroud.


Agnieszka Grzelak –”Herbata szczęścia”. Wydawnictwo, Prószyński i S – ka.
Szklarka, utalentowana artystka, otrzymuje nietypowe zlecenie: ma namalować roślinę zwaną herbatą szczęścia. Rzecz w tym, że nikt nie wie, jak ona wygląda. Czy bohaterka znajdzie herbatę szczęścia? Na to i inne pytania odpowiedź znajdą Państwo w książce.
 

Peter Post –”Po męsku. Obyczaje silnej płci”. Wydawnictwo Cartalia Press. Autor przekazuje panom szybkie, rozsądne i istotne ze względów strategicznych porady. W trzech częściach książki z humorem i pogodną autoironią wskazuje na typowe męskie obyczaje, ostrzega mężczyzn przed skutkami ich zachowania i proponuje proste zasady etykiety, które prowadzą do sukcesu w życiu prywatnym i zawodowym.


Kazimierz Brandys –”Matka Królów”. Wydawnictwo Prószyński i S – ka.
Warszawa 2010. Książka ta to mikrowaga o warszawskiej rodzinie robotniczej. Opowieść doskonale oddaje aurę polityczną późnych lat 50. XX wieku – czasu zawiedzionych, lecz nieprzekreślonych jeszcze nadziei.


Helena Kholovà –”Konie”. Wydawnictwo Delta.
W książce znajdują się informacje na temat różnych gatunków koni, do których zamieszczone są kolorowe ilustracje. Książka dla pasjonatów zwierząt i nie tylko.


Terry Pratchett –”Humor i mądrość świata dysku”. Wydawnictwo, Prószyński i S – ka. Humor i mądrość świata dysku to zbiór najbardziej dowcipnych, błyskotliwych i mądrych cytatów z tego niezwykłego uniwersum, pochodzących z kolejnych kanonicznych tekstów. To idealna książka dla zagorzałych fanów Pratchett, a także dla każdego kto odwiedza Dysk po raz pierwszy.

 

Wojciech J. Cynarski –”Sztuki walki – IDO i IDOKAN”. Wydawnictwo: Stowarzyszenie Idokan Polska. Rzeszów 2009. Książka ta opisuje metodykę sztuk walki, jej techniki oraz historię Idokan w Polsce i w Europie. Książka w sam raz dla pasjonatów wschodnich sztuk walki.

 

Douglas Jackson - ”Kaligula”. Wydawnictwo Amber. Spisek niewolników przeciwko okrutnemu władcy w barwnej przygodowej powieści w stylu Gladiatora. Akcja i napięcie w bogatej oprawie z czasów starożytnego Rzymu.


Ben Brown –”Złodzieje piasku”. Wydawnictwo Amber. Warszawa 2010. Kto zdradził i wystawił na śmierć laureata Pulitzera w wstrząsającej powieści najsłynniejszego korespondenta wojennego BBC? W powieści tej autor obnaża niewyobrażalne tajniki swojego zawodu i ukazuje wstrząsający obraz wojny zarażającej swoim złem. Powieść Bena Browna ma tempo o suspens doskonałego thrillera, i świetnie wykreowane niejednoznaczne postacie godne najwyższej literatury.

Jan Paweł Krasnodębski – ”Moje cholerne 20 lat (Dziennik 1967 – 1968)”. Wydawnictwo, Videograf II. Sierpień 2010. Bunt młodości, szukanie własnej drogi, konflikty rodzinne, ucieczki i zagrożenia, tęsknota za prawdziwą miłością, osamotnienie i lęk, złudne krainy… - o tym pisze Jan Paweł Krasnodębski w swoich do bólu szczerych dziennikach. Lektura ”Moich cholernych 20 lat” uderza dramatyczną prawdą, cenną dla Czytelnika nie tylko młodego.

 

Joanna Lustyk –” Ścieżka przez ocean”. Wydawnictwo, Prószyński i S – ka. W życiu Sabiny i Maksa wiele się zmieniło. Po powrocie z Ameryki próbują ułożyć sobie życie na nowo. Nie obywa się oczywiście bez kłopotów i wielu zabawnych przygód. Odnawiają się stare, czasem niechciane znajomości, piętrzą nowe problemy. Zaletą książki jest lekkość narracji i dowcip, co sprawia, że jest ona świetną rozrywkową lekturą.

 

Nelson DeMille –”Adwokat diabła”. Wydawnictwo: Przedsiębiorstwo Wydawnicze Rzeczpospolita. Kontynuacja bestsellerowego Złotego Wybrzeża. Każda jego książka to światowy bestseller.
John Sutter wraca po dziesięciu latach na Long Island, aby wziąć udział w pogrzebie długoletniej służącej rodziny. Na miejscu pojawia się również jego była żona Susan. Spotkanie po latach budzi pogrzebane wspomnienia i zapomniane uczucia: te dobre, złe i najbardziej niebezpieczne…

 

Diane A.S. Stuckart –”Gambit Królowej”. Wydawnictwo Amber. Warszawa 2010. Rok 1483. Ludovico Sforza, książę Mediolanu, rozkazuje rozegrać partię szachów, w której figurami będą ludzie z jego dworu. Leonardo da Vinci w ciągu jednej nocy obmyśla plan widowiska, ale jego sukces blednie, kiedy jedna z „figur” zostaje zamordowana. Leonardo da Vinci prowadzi śledztwo jak z Imienia Róży.

 

Ferenc Màté – ”Mądrość Toskanii”. Wydawnictw, Prószyński i S – ka. Warszawa 2010. Ferenc Màté mieszka w Toskanii już ponad 20 lat. Opowiadając o swoich doświadczeniach, przytaczając anegdoty i ciekawe historie, przybliża nam idyllę toskańskiego życia. Autor podpowiada nam, w jaki sposób możemy żyć wartościowo, korzystając z wyjątkowości naszych małych ojczyzn…
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: