Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Nowości Wydawnicze

Nowości Wydawnicze 2011

20-04-2011

Stefania Korżowska. "Budować zdrowie". Wyd. Corsam. Warszawa 2010 Książka z zakresu ziołolecznictwa zawiera cenne opowieści o ziołach i zdrowym trybie, ukazuje drogę powrotu do normalności w żywieniu, by zdrowie mądrze budować z pomocą ziół.


Dr Pierze Dukan. "Nie potrafie schudnąć. Rewelacyjna francuska dieta odchudzająca". Wydawnictwo Otwarte. Kraków 2010.W ksiażce znajdziecie wiele prostych i apetycznych przepisów na zdrowe, pozytywne dania. Przekonacie się, że skuteczna dieta nie musi być pasmem wyrzeczeń, żmudnego liczenia kalorii i rezygnacji z przyjemności, jaka daje jedzenie.

 

"Św. Augustyn Ksiega rozmów duszy z Bogiem Księga podręczna". Wyd. Antyk Marcin Dybowski. Wiemy jak, decydujące znaczenie miałą książka w życiu Augustyna. Naprzód Cycero, budzący w nim zamiłowania do piękna: potem Plato ze swą tęsknotą i poszukiwaniem prawdy; wreszcie Prawda sama - św. Paweł Apostoł… Dzieła mężów trafiały do rąk św. Augustyna w chwilach przełomowych jego życia i określały dalsze koleje jego przeżyć wewnętrznych.

Anna Rice. "Wywiad z wampirem". Wyd. Zysk i Spółka. Światowy bestseller najsłynniejszy horror naszych czasów. Opowieść wampira o pierwszych dwóch stuleciach mrocznej podróży w ciele, o niezwykłym romansie z piękna Klaudia .Swoja historie wyjawia dziennikarzowi, wnikliwie analizuje własna podróż przez życie śmiertelne i nieśmiertelne.

 

C.Pettaci. "Tajemnice Mussoliniego". Pamiętniki 1932-1938. Wyd.Bellona Warszawa 2010. Najbardziej intymne i prywatne strony Mussoliniego w pamiętnikach wyjątkowego świadka czasów faszyzmu we Włoszech.


Stefania Korżowska. "Wytrwać w zdrowiu". Wyd. Corsam. Warszawa 2010 Książka z zakresu ziołolecznictwa zawiera cenne opowieści o ziołach i zdrowym trybie, ukazuje drogę powrotu do normalności w żywieniu, by zdrowie mądrze budować z pomocą ziół.

 

Cynarski. "Różański Alfabet". Wyd. Gminna Biblioteka Publiczna w Wiśniowej. Oficyna Wydawnicza Krosno 2010. Publikacja regionalna dotycząca historii wsi Różanka, zawiera wiele nieznanych faktów i ciekawostek z życia miejscowej społeczności ,oraz bogata szatę graficzną.

 

C.Bell ,K.Brauer-Bell. "Gdy jesteście od sibie daleko". Poradnik dla par oddalonych od sibie o setki kilometrów. Wyd. Dom Wydawniczy Bellona. Czy można kochać na odległośc? Oczywiście, że tak . Poradnik dla rozłączonych par napisało amerykańskie małżeństwo które wyszło z takiej próby obronną ręka. Na podstawie analizy własnego związku, (oraz ponad stu innych ) Katei Chris opracowali osiem skutecznych zestawów rad przeznaczonych dla osób połączonych uczuciem.

 

Cl.Cussler "Lodowa pułapka". Wydawnictwo Amber. "… Sześć miesięcy temu radziecki kontynuował Pitt- rosyjski trawler o nazwie „Nowogord „ pływał zaledwie kilka mil od wybrzeża Grenlandii, prowadząc obserwacje rakietowej bazy powietrznych Sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych na wyspie Disko. Zdjęcia lotnicze wykazały ,że na Nowgorodzie znajdują się wszystkie znane nam elektroniczne anteny odbiorcze, oraz jeszcze parę innych. Rosjanie rozgrywali to na zimno. Po trzydziestu dniach większość rosyjskich statków szpiegowskich została zwolniona ze służby ,ale ten wciąż trwał na posterunku.."

 

E.Wersti. Herold, "Opowieść o Janie Chrzcicielu". Wydawnictwo PAX. Książka opowiada o dramatycznych losach Jana Chrzciciela - od cudownych narodzin w łonie bezpłodnej Elżbiety po męczeńską śmierć z wyroku Herda II Antypasa.Autor z dużym wyczuciem rozwija nowotestamentowa opowieść, we własną wizję procesu dojrzewania dziecka, a nastepnie młodzieńca do wypełnienia powierzonej przez Boga misji zwiastuna Syna człowieczego. Lektura dla każdego zainteresowanego powieścia opartą na motywach biblijnych.

 

Bradley Zimmer Marion - "Mgły Avalonu". Wydawnictwo Zyski S-Ka - "… Był taki czas, kiedy wędrowiec, jeśli miał ochotę i znał choćby kilka tajemnic, mógł wypłynąć łodzią na Morze Lata i dotrzeć nie do Galstonbury pełnego mnichów, lecz do Świętej Wyspy Avalon. W tamtych czasach wrota łączące światy unosiły się we mgle i otwierały się wedle woli i myśli wędrowca...."

 

 

Dunin - Kozicka Maria - ,,Burza od Wschodu ''. - Burza od Wschodu - Wspomnienia z Kijowszczyzny ( 1918 - 1920) to debiut powieściowy autorki polskich dzieł literackich za rok 1925. Sceną wydarzeń tu przedstawionych jest Ukraina, ziemia zamieszkała przez różne nacje i stany, kraina targana burzliwymi wypadkami historii, a bohaterami są polscy ziemianie, wierni mitowi Kresów i przekonani o swoistej misji pełnionej przez nich na tych terenach......


Gumowska Irena - "Uzdrawiający czosnek; Praktyczne porady ". Wyd. Agencja Wydawnicza Ad Oculos - O czarodziejskich zaletach czosnku łatwo się przekonać. Wystarczy bowiem np. natrzeć nim salaterkę, aby nadać potrawie niepowtarzalne "coś". "Obchodzenia z czosnkiem należy jednak najpierw się nauczyć, wiele ciekawostek i zastosowań zdrowotnych i kulinarnych znajdziesz w tej książce ..."


Lisiecka Zofia - "Świat w cytatach". Wyd. ELAN 2010 - Świat w cytatach jest dla wszystkich tych, którzy pragną znać opinie innych w kwestiach ważnych dla poznawania i rozumienia człowieka oraz otaczającego go świata. Czytelnik znajdzie tu znane przysłowia, sentencje i aforyzmy.

 

Cavelius - Andrea Anna, Frohn Birgit -"Zioła w medycynia naturalnej". Wyd. Mak 2005- Już nasi przodkowie doceniali prawdziwość wypowiedzi wielkiego, późnośredniowiecznego lekarza Paracelsusa ( 1493 - 1541 ). Znaczenie ziół w historii medycyny - od starożytności do czasów współczesnych wspaniale dokumentują rozliczne zielniki...”

 

Mroczkowska Dorota , Ziółkowska Beata - ,, Bulimia od A do Z „ Wyd.Difin SA 2011 Kompendium wiedzy dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. ,,Autorki nie tylko rzetelnie przedstawiają najnowszą wiedzę o obrazie klinicznym , diagnozie ,powikłaniach , ale też podają szereg praktycznych porad....”

 

 

Wawszczak Zbigniew - "Tam był nasz dom". Carpathia 2010 - Książka zawiera wspomnienia Kresowian. Autor zajmował się tradycjami kulturalnymi i przeszłością regionu, działalnością stowarzyszeń regionalnych, muzeów, bibliotek Warto przeczytać !...”

 


Maberry Jonathan - "Wilkołaki" - Jonathan Maberry to nowy amerykański mistrz horroru. Jego pierwsza powieść Blues duchów została uhonorowana nagrodą Brama Stokera dla najlepszego debiutu. Makabryczne obrazy z klasycznych powieści grozy przeplata się z zatrważającą grozą realnego świata..”

 

 

Koper Sławomir - "Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej" - "...Kawiarnie literackie i knajpki, słynne kabarety i rewie lekkiej muzy, oraz życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej ..."
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: