Katalog on-line

E-biblioteka

 

Podkarpacka Biblioteka Cyfrowa

 

Deklaracja dostępności Gminnej Biblioteki Publicznej w Czudcu

Facebook

 

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

"Zakup nowości wydawniczych został dofinansowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 -2025."

 

Biblioteka Narodowa

 

Mała książka – wielki człowiek

LEGIMI

Kraszewski. Komputery dla bibliotek

Empik Go

 Gminna Biblioteka Publiczna w Czudcu przystąpiła do Projektu Empik Go – Konsorcjum Bibliotek Podkarpackich 2024 przy Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. Zakup "Złotych kodów" dostępu do serwisu Empik Go w listopadzie 2024 r. dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Zadanie: „Dofinansowania dla bibliotek publicznych na zakup nowości wydawniczych oraz usługi zdalnego dostępu do książek w formatach e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków - Priorytet 1, Kierunek interwencji 1.1. w ramach NPRCz 2.0”.

 

Wyszukiwarka

Data:
Godzina:

Aktualności

Relacje z wakacji w Gminnej Bibliotece Publicznej w Czudcu w roku 2013

08-09-2013

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia zorganizowane przez Oddział dla Dzieci, które odbywały się w każdy czwartek w miesiącu sierpniu w godzinach od 11°° – 13°°. Wakacje to wolny czas dla dzieci, dlatego dzięki zaproponowanemu przez naszą bibliotekę programowi zajęć, dzieci mogły wypełnić go przyjemną i wesołą zabawą. Różnorodność zabaw, konkursów plastycznych i innych form pracy z dziećmi sprawiła, że każdy z uczestników mógł znaleźć coś dla siebie. Na jednym ze spotkań wykonywaliśmy ozdoby z makaronu. Makaron to nie tylko spaghetti, to znakomity materiał na małe dzieło sztuki, a makaronowe korale są najlepszym tego przykładem. Makaronowe kolanka, rurki, gwiazdki nawleczone na żyłkę i pomalowane farbami, wyglądały bardzo efektownie.
Dużą frajdą dla dzieci młodszych i starszych były gry i zabawy na wolnym powietrzu. Zabawy w berka i w chowanego, wyścigi zwierząt, skoki przez linkę, gry w piłkę, i gry zręcznościowe, a że w tym dniu było bardzo gorąco – upalnie, musieliśmy odpoczywać w cieniu i chłodzić się zimnymi napojami.
Na innych spotkaniach wspólnie czytaliśmy i słuchaliśmy wierszy Juliana Tuwima , tworząc jednocześnie wakacyjną lokomotywę Pana Tuwima. To doskonała zabawa dla dzieci na okres wakacji. Wakacyjna lokomotywa, zmierzała do poszczególnych stacji, które usytuowane były w pomieszczeniach biblioteki. Dzieci chętnie uczestniczyły też w innej zabawie – „zabawie z powiedzeniami, czyli jak zrozumieć świat”. W zajęciach wykorzystaliśmy opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke: Co to znaczy…101 zabawnych historyjek, które pozwolą zrozumieć znaczenie niektórych powiedzeń, czytając wybrane historyjki o Bartusiu i jego rodzince. Dzieci naśladowały prowadzącego, a powiedzenia np. „Gruba ryba”, „Tyle co kot napłakał” itd. łączyły według własnego uznania.
W ostatnim dniu naszych wakacji dzieci wspólnie przygotowały pyszne desery, napoje - jednym słowem potrawy jak z bajki. Były „pływające gwiazdki”, „żaglówki”, „ptasie gniazdka” wykorzystując do tego żółty ser, ogórki, kukurydzę z puszki, domowy twarożek, szczypiorek, natkę pietruszki, koperek, paprykę, zieloną sałatę. Sporządzone potrawy, koktajle były bardzo kolorowe i fantazyjnie udekorowane, a ich przygotowywanie i pałaszowanie było niezłą zabawą i sprawiło wiele radości.
Organizowane przez bibliotekę wakacje przebiegły w bardzo miłej i radosnej atmosferze, które spędziliśmy pod hasłem „Spędzamy wesoło czas w bibliotece”. Na zakończenie wakacyjnych zajęć każdy z uczestników otrzymał drobny upominek. O tym, że wakacje w Bibliotece mogą być udane, świadczy wysoka frekwencja uczestników i ich aktywność, a za udział wszystkim dziękujemy i zapraszamy za rok.
 

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając odpowiednie ustawienia przeglądarki.

Copyright (c) 2009. Wszelkie prawa zastrzeżone dla Gminnej Biblioteki Publicznej Czudec
Realizacja: ideo, CMS Edito Powered by: